baby-land.co.il הינה מותג נפרד מחנות babyland-netanya.co.il
9/9

איך לבחור עגלה לתינוק?

04/20/2021
איך לבחור עגלה לתינוק?

אתם בטח מצפים להראות כבר לתינוק שלכם את העולם, אנחנו כאן כדי לעזור לכם למצוא את העגלת טיולון שיהיה מושלם ויתאים למשפחה שלכם.


ההחלטה איזו עגלה לקנות עבור התינוק החדש שלכם היא אחת ההחלטות הקשות שתקבלו כשתעשו רשימת קניות, זו גם הוצאה לא קטנה וזה גם פריט שישמש אתכם לאורך זמן ועליו להיות עמיד ואיכותי.

בין אם אתם מסתובבים בשכונה או אורזים לחופשה המשפחתית הבאה שלכם, עגלת טיולון הולכת להיות אחד הדברים השימושיים ביותר מבין כל הציוד שלכם.

זה קשה לצפות איזה סוג של עגלה בדיוק תצטרכו, אילו דברים חשובים יותר ואילו פחות, ויכול להיות שתרגישו מוצפים במידע בזמן שתשוו ותשקלו את כל האפשרויות השונות.


להקדיש מעט זמן ללמוד על כל העגלות יכול לעזור לכם להגיע להחלטה (ככה לא יהיה לכם הרבה זמן להתלבט).

המדריך המהיר הבא מכסה את כל מיני הסוגים הקיימים לעגלת טיולון, מה כדאי לזכור כשאתם רוכשים עגלת טיולון, ואת התכונות החשובות ביותר להורים.מה לקחת בחשבון כשבוחרים עגלה

בחירת העגלה המתאימה ביותר למשפחתכם תלויה בהרבה גורמים שונים. מה שעובד עבור משפחה אחת יכול שלא להתאים למשפחה אחרת מהרבה סיבות, כולל דברים כמו עלות, אורח חיים וגודל המשפחה. 

חשוב לקחת בחשבון את כל הדברים האלו לפני שמחליטים איזו עגלה תתאים לכם.


  • עלות: לעיתים קרובות, הורים טריים מופתעים מעלות עגלות. אם יש לכם תקציב גדול, עגלות יקרות יותר יכללו דברים כמו מערכת מתלים טובה יותר ותמרון קל יותר, בדים יוקרתיים ומבחר צבעים גדול. מושבים מודולריים שיכולים לעבור בין החלק הקדמי לאחורי או להשתנות כך שיהיה מקום ליותר מילד אחד ועוד פיצ'רים כאלה ואחרים.

אבל אל תלחצו יותר מדי בגלל התקציב - בעוד שעגלות מתקדמות יותר יכולות לעלות החל מ3,500 ש"ח, אפשרי (מאוד) להשיג עגלה שתתאים לצרכים שלכם ותעלה הרבה פחות.


  • אורח חיים: זהו אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כשמחפשים טיולון מומלץ

האם אתם חיים בעיר והעגלה תשמש אתכם כל יום כל היום, או חיים בפריפריה ותזדקקו לה בעיקר לסיבובים בשכונה ולנסיעות קצרות מחוץ לבית?

כמה מקום יש לכם בבית או בדירה לאחסון? האם תצטרכו לגרור את העגלה במדרגות, או לנסוע איתה בתחבורה ציבורית? נסו לחשוב על עוד מדדים שחשובים לכם על מנת שתוכלו לבחור בצורה מושכלת מה הטיולון המומלץ לכם.

עגלת טיולון צריכה לענות על הצרכים של אורח החיים שלכם, אז חשבו טוב על השאלות האלו ועוד לפני שתחליטו מה מתאים לכם.


  • גודל המשפחה: אם אתם משפחה עם ילד אחד, או משפחה של הפרש גילאים גדול בין הילדים, עגלה בודדת תעבוד בשבילכם בסדר גמור. אבל אם אתם חושבים שיש סיכוי שיוולד ילד נוסף בשלוש השנים הבאות, שקלו עגלה אחת שאפשר להמיר למושב זוגי או אפילו לשלושה (שני מושבים+לוח עגלה). הורים רבים אומרים שהחרטה הגדולה שלהם לגבי עגלה היא שלא השקיעו באחת שיכולה להפוך לזוגית.
עגלת טיולון

סוגי עגלות

יש סוגי עגלות טיולון שמתאימים כמעט לכל סיטואציה- החל מריצה, נסיעה ועד לטיול מסביב לשכונה.

הנה פירוט מקיף:


עגלה לכל מטרה

עגלה לכל מטרה, הידועה גם כעגלה עם אמבטיה או סל שכיבה בדר"כ משמשת באופן יומיומי, אידיאלית לכל דבר- החל מטיול בשכונה ועד טיול משפחתי בגן החיות. מדובר בדרך כלל בעגלות עמידות וחזקות המשלבות נסיעה חלקה עם תכונות נוחות כגון סל אחסון, מושב מתכוונן ומחזיקי כוסות.

רוב העגלות תינוק האלו (אך לא כולן) כבדות וגדולות ונדרש מעט מאמץ על מנת לקפל אותן.

חלקן מודולריות ובעלות יכולת לשנות את כיוון המושב או להוסיף מושב נוסף או לוח עגלה (משטח לפעוט לעמוד או לרכב)

המחיר יכול לנוע בין 300-3000 ש"ח.


עגלה קלה

עגלות אלו יכולות להיקרא גם עגלות נסיעה או עגלת טיולון. כמו שהשם מרמז, עגלות מסוג זה שוקלות פחות מהעגלה הממוצעת ונדרש פחות מאמץ להוציא ולהכניס אותן לתוך תא המטען ברכב, או להביאן לתחבורה ציבורית. 

עגלות קלות בדרך כלל יותר צרות בצדדים כדי לנווט ביתר קלות בפתחים צרים ובמדרכות צפופות. 

הן נהדרות גם לנסיעה- חלקן מתקפלות לגודל קטן מספיק כדי להתאים לתאי אחסון במטוסים. 

כמו רוב סוגי העגלות, מחירן משתנה מאוד. 

עגלות אלו נחשבות כטיולון מומלץ ולגמרי מדורגות גבוהה בהעדפת הקהל. 


עגלת ריצה

הסוג הזה של עגלת תינוק לשטח יתאים לכם אם אתם אוהבים לרוץ. העגלות הללו מאפשרות לכם לקחת את התינוק איתכם לריצה. הן לא נועדו רק לאימון ריצה, הן גם נהדרות לדרכים לא אחידים ובעלי מהמורות.

עגלות ריצה נועדו לספוג את הקפיצות שמגיעות יחד עם מהירויות חזקות יותר או משטחים לא אחידים.

יש להן שלושה גלגלים גדולים עם גלגל קדמי שניתן לסובב או לקבע כשצריך להסתובב במהירות או להיות יציבים יותר במהירויות חזקות. חלקן מגיעות עם תכונות כמו בלמי ידיים כדי לעצור או להאט את העגלה בדרכים תלולות, וחופות גדולות במיוחד כדי להגן על ילדיכם מפני השמש אם אתם רצים בחוץ. 

בשל הגלגלים הגדולים שלהן והמערכות הנוספות איתן הן מגיעות, רוב עגלות הריצה כבדות ומסורבלות, ולמרות שאפשר להשתמש בחלקן מגיל לידה במידה והן מאפשרות מושב בטיחות לתינוק, לא מומלץ לרוץ עם הקטנים שלכם עד שהם בני שמונה חודשים. 


עגלה כפולה / עגלת תאומים / אחים

עבור תאומים או ילדים שנולדים בהפרש קטן, עגלת תאומים יכולה להועיל. ישנם שני עיצובים לבחירה: זוג מושבים זה לצד זה, או בטור- מושב אחד קדמי ואחד אחורי. יש גם עגלות להמרה שמתחילות במושב אחד וניתן להוסיף להן עוד מושב לילד נוסף. 

אם יש לכם תאומים וברצונכם להשתמש בעגלה כפולה מלידה, תרצו לחפש עגלה המאפשרת שני מושבי בטיחות לתינוק בו זמנית.


סלקל מתחבר לעגלה

הסלקל מגיע יכול להתחבר ישירות לעגלה ומשמש גם כמושב לרכב. לסלקל שני יתרונות עיקריים: תוכלו להשתמש בו כבר מהלידה, ואין צורך להעיר את תינוקכם בכדי להעבירו מהרכב לעגלה. הוא יכול גם להיות חסכוני יותר מכיוון שזו רכישה של מוצר אחד עם שני פונקציות. (קחו בחשבון שאם התאהבתם במושב רכב ועגלה נפרדים, לעיתים קרובות תוכלו לחבר אותם בכל זאת - גם אם הם מותגים שונים בעזרת מתאם סלקל לעגלה.תכונות חשובות

גם בקרב אותם סוגים, תכונות העגלה יכולות להשתנות. גם כאן יעזור לכם להבין כיצד אתם מתכננים להשתמש בעגלה ברוב הזמן. 

בדקו את התכונות הפופולריות האלו כדי לשקול מה חשוב ביותר עבורכם:


התאמה לתינוק

לא כל העגלות מתאימות לתינוקות שזה עתה נולדו. הסיבה לכך היא שלתינוקות אין עדיין שרירים חזקים מספיק בראש ובצוואר עד גיל חצי שנה בערך, כך שאם העגלה לא תהיה מותאמת הם יפלו בלי התמיכה הראויה. אם אתם מתכננים להשתמש בעגלה שלכם מהיום הראשון, הנה מה שכדאי לכם לחפש:


  • מושב שיכול להתיישר לחלוטין למשטח שכיבה
  • מושב שנשכב כמעט באופן מלא אך מגיע עם מזרן פנימי
  • יכולת חיבור של מתאם סלקל לעגלה 
טיולון מומלץ

 

קיפול ביד אחת

האפשרות לפתוח ולסגור במהירות את העגלה ביד אחת היא תכונה ששווה חשובה ביותר, במיוחד כשאתם מחזיקים את התינוק ביד השנייה. אפילו יותר טוב? אם העגלה מסוגלת לעמוד בעצמה, כלומר כשהיא מקופלת היא עומדת זקופה לבדה מבלי להתהפך.


בד רחיץ

אם אתם מכירים תינוקות, אתם יודעים שהם מבולגנים. מושב העגלה שלכם יקבל רוק, ריר, בקבוקים מטפטפים ותאונות חטיפים, כך שזה נהדר אם תוכלו להסיר את כיסוי המושב ולשים אותו במכונת הכביסה.


כידון מתכוונן

כידון מתכוונן, המכונה לעיתים קרובות גם כידון טלסקופי, הופך את העגלה נוחה לכולם ולא משנה מה גובהם. 

זו אפשרות נהדרת אם אבא, אמא או המטפלת, כל אחד בגובה אחר.


מגן שמש

מגן שמש גדול יותר מספק יותר צל ופרטיות לתינוק שלכם. למגני שמש רבים, בעיקר גדולים יותר, יש חלונות הצצה כדי שתוכלו לבדוק את הבייבי שלכם מבלי לעשות צעד.

חלקם מגיעים גם עם סגירת מגנט כך שזה אפילו יותר נחמד ושקט.


סל מתחת לעגלה

סל מתחת לעגלה הנמצא מתחת למושב, יכול להכיל כ-4.5 קילו בממוצע. אם אתם מתכננים לערוך הרבה קניות עם העגלה שלכם (אם אתם תושבי עיר למשל, ותשתמשו בעגלה לקניות במכולת) חפשו עגלה עם סל XL. הנגישות חשובה גם היא; תרצו סל שיש לו פתח רחב כדי להגיע לפריטים שלכם אחרת תהיו מתוסכלים מלחפש ולהזיז דברים פנימה והחוצה מהסל שלכם. 


אביזרים לעגלה

אביזרי העגלה הנכונים יכולים להפוך את הבילוי עם תינוקכם קל ונוח יותר.

כמה פריטים שכדאי לכם להוסיף:


בחירת עגלת טיולון >>>> הכנסו עכשיו

מוכנים להתחיל לקנות? עיינו במבחר העגלות שלנו באתר בייבילנד, יש כל כך הרבה אפשרויות, אנו בטוחים שתמצאו עגלה העומדת ברוב הקריטריונים שלכם, אם לא בכולם. 

בתוך זמן קצר תוכלו להראות לתינוק שלכם את העולם הגדול והיפה הזה ולהנות איתו מכל רגע מבלי להיות מוטרדים מדאגות כי הכל יהיה לכם פשוט, קל ונוח!